FRUKTSERVIS, 9 del, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
FICKUR, dam, silver, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est400 SEK
GRÄDDKANNA, silver, England, sannolikt 1800-tal, vikt ca 95 g
Current bid300 SEK
Est600 SEK
JOSEF FRANK, tyg, "Aristidia", Firma Svensk Tenn, ca 130 x 160 cm
Current bid450 SEK
Est800 SEK
VÄRJA, stål, sannolikt 1800-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
LJUSKRONA, venetiansk stil, 1900-talets mitt, större modell
Current bid1,100 SEK
Est4,000 SEK
HÖRNVITRINSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
DAMARMBANDSUR, 3 st, Certina, Tissot samt Arsenal, 1900-talet andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SIDOBORD, glas, Tom Dixon, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
Current bid400 SEK
Est1,200 SEK
FIGURIN, porslin, Wallendorf, Tyskland, sannolikt 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
YVES SAINT LAURENT, 2 st, skärp, sent 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
KRUS, 2 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ALFRED JANSSON (1863-1931), akvarell, signerad och otydligt daterad
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
NILS GULIN, sidobord, "Ponoq", Karl Andersson & Söner, samtida
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
TOBAKSBURK, björk, 1800-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, opakglas, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, monogramsignerad samt daterad 1961
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BESTICK, 16 del, rostfritt stål, Charles Menière Thiers, Frankrike, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
SPEGEL, 1800-tal
Current bid850 SEK
Est3,000 SEK
EVA VOGEL-RÖDIN (född 1957), färglitografi, signerat oh numrerat 2/2
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KONSTANTIN GRCIC, stol, "Chair One", Magis, Italien, samtida
Current bid800 SEK
Est3,000 SEK
SKÄNK, Åmells, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
SAMEDOCKA, Rovaniemi, 1970-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
PLÅTLEKSAK, "Mobo puppy", England, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
RING, 18k guld, 18 Karat Guld & Silver I Norrköping, vikt ca 12,1 g
Current bid6,800 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
VAS, stengods, Danmark, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKAR, 2 st snarlika, tenn, bla 1933
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
YVES SAINT LAURENT sjal, siden, sannolikt sent 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, teak, 2000-tal
Current bid300 SEK
Est400 SEK
SAMEDRÄKT, herr, kolt, Kautokeino, 1970-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
PER-HILDING PERJONS (1911-1998), olja på duk, signerad Perjons
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
FÅTÖLJ, kolonialstil, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
JEAN ALBERT GORIN (1899-1981), färglitografi, signerat och numrerad 41/175
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
DIOR, skärp, sannolikt sent 1900-tal
Current bid500 SEK
Est800 SEK
KISTA PÅ BENSTÄLLNING, allmoge, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets första hälft, sk emmafåtölj
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FRÉDÉRIC SOFIA, 3 st barstolar, metall, "Luxembourg", Fermob, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
PLÄD, fuskpäls, Newport, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
FIGUR, wienerbrons, 1800-/1900-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
ACCESSOARER OCH SKED, tenn, horn och läder, sameslöjd, 1900-/2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
FREDRIK FÄRG & EMMA MARGA BLANCHE, stol, "Emily", Gärsnäs, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SMÖRBURK OCH SKÄRBRÄDE, porslin, "Picknick", Marianne Westman, Rörstrand, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est600 SEK
JULGRANSFOT, glas, "Mignon", Bulach, Schweiz
Current bid200 SEK
Est400 SEK
GRÄDKANNA, silver, K Anderson, Stockholm 1926, vikt ca 87 g
Current bid600 SEK
Est500 SEK