8d 3h
KUDDFODRAL, linne och sammet, MD Home, 2000-tal
Current bid150 SEK
Est300 SEK
8d 3h
PALL, Offecct, 2000-tal
PALL, Offecct, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
8d 3h
YTTERFODER, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
8d 3h
RING, 18k guld, med 5 syntetiska stenar, tot vikt ca 4,4 g
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
8d 3h
ARTHUR PERCY, vas, porslin, "Neapel", Gefle
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8d 3h
SIDOBORD, "DLM", design Thomas Bentzen, Hay, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
8d 3h
SKRIVSTOL, Lammhults, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 3h
CARL BRANDT (1871-1930), pastell, signerad
Current bid250 SEK
Est800 SEK
8d 3h
KIKARE, "Focus de lux", 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 3h
BERTEL GARDBERG, 22 del, bestickuppsättning, "Triennale", Fiskars, Finland 1900-tal
Current bid400 SEK
Est2,000 SEK
8d 3h
LIMKNEKTAR, 6 st, 1900-/2000-tal
Current bid550 SEK
Est800 SEK
8d 3h
LISA JOHANSSON (1879-1955), ullkonst, mongramsignerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 3h
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8d 3h
MODELLBIL, BMW 503, Jadi, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 3h
JEAN BAPTISTE CAMILLE COROT (1796-1875), efter, olja på pannå, 1800-tal, signerad
Current bid750 SEK
Est1,000 SEK
9d 1h
HERMÈS, scarf, siden, "Cliquetis", design Julia Abadie år 1972
Current bid1,700 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
9d 1h
GRAFISKT BLAD, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
9d 1h
MONICA SAHLIN, olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 1h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, monogramsignerad samt daterad 1969
Current bid200 SEK
Est400 SEK
9d 1h
SKEDAR, 9 st, silver, 1958, total vikt ca 246 g
Current bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
9d 1h
STEKFAT, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Current bid250 SEK
Est400 SEK
9d 1h
COLLIER, 2 st, brons, Kalevala, Finland
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 1h
TAKLAMPA, Tiffanystil, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est400 SEK
9d 1h
ERIK MOHLIN (född 1955), 2 st, olja på duk, signerade
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 1h
BORDSRAMAR, 1 par, mässing, för fotografier, 1800-/1900-tal
Current bid150 SEK
Est300 SEK
9d 1h
SCARVES, 3 st, siden, Kenzo, Giorgio Armani och Escada, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 1h
HERMÈS, scarf, siden, "Les cavaliers d'or", design Vladimir Rybalchenko 1975
Current bid300 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
9d 1h
JOHAN AHLBÄCK (1895-1973), träsnitt, signerad och daterad 1928
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 1h
VÄGGVASER, 4 st, porslin, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 1h
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
9d 1h
GOLVSTATIV, till vinkylare, nysilver, sannolikt 1900-talets fösta hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 2h
SAMEKNIV, halvhorn, monogramsignerad AS, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
9d 2h
AFFISCH, "Scandinavian airlines system New York by SAS", sannolikt 1950-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
9d 2h
MOSSE STOOPENDAAL (1901-1948), olja på duk, signerad och daterad 1924
Current bid300 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
9d 2h
COLLIER, bla safirer, sannolikt sent 1900-tal
Current bid400 SEK
Est1,000 SEK
9d 2h
BRICKA, nickel och glas, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 2h
PIERRE CARDIN, scarf, siden, sannolikt sent 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 2h
IKEBANAS, 3 st, metall, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 2h
FÅRSKINN, 3 +3 st, bla Åhléns, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
9d 2h
HALLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 2h
FÖRVARINGSKÄRL, lackarbete, orientaliskt, sannolikt sent 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 2h
GUCCI, solglasögon, sannolikt 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
9d 2h
GOLVLAMPA, mässing, Möller Armatur Eskilstuna, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 2h
SAMLING ÖRHÄNGEN, 21 par, bla silver och brons Kalevala, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 2h
JEAN ALBERT GORIN (1899-1981), färglitografi, signerat och numrerad 41/175
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
9d 2h
SOFFBORD, kolonialstil, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 2h
BONBONJÄR, tenn, Nordiska Juvelaktiebolaget, Stockholm 1933
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 2h
HERMÈS, scarf, siden, "Frontaux et Cocardes", scarf, Paris, design av Caty Latham 1968
Current bid400 SEK
Est2,000 SEK