1
11d 6h
ADVENTSLJUSSTAKAR, 1 par, vitlackerad metall, 2000-tal
Current bid550 SEK
Est500 SEK
11d 7h
FIGURER, 6 st, keramik, Susan Lordi, Willow Tree "Nativity", Demdaco
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11d 7h
MARMORSKIVA MED KONSOLER, 1 par, bronserat trä, sannolikt 1800-tal, större modell
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
11d 7h
FIGURIN, porslin, Wallendorf, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 7h
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
12d 6h
FAT, tenn, sannolikt 1800-tal
FAT, tenn, sannolikt 1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
12d 6h
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Current bid550 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
12d 6h
BERTIL VALLIEN, brevpress, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerad
Current bid200 SEK
Est800 SEK
12d 6h
KUDDFODRAL, 3 st, linne, Chhatwal & Johnson, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
12d 6h
SKIVSPELARE, Avin, ca år 2017
SKIVSPELARE, Avin, ca år 2017
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 6h
HISSGARDINER, 3 st, med gulrutig textil
Current bid200 SEK
Est800 SEK
12d 6h
PORSLINSTAVLA, Kina, sannolikt 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
12d 6h
YTTERFODER, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Current bid400 SEK
Est800 SEK
12d 6h
UNDERTALLRIKAR, 6 st, nysilver, sannolikt 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
12d 6h
VATTENKANNA, mässing, Broberg & Ridderstråle för KLONG, 2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
12d 7h
SKRIN, lackarbete, orientaliskt, sannolikt 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
12d 7h
TOBAKSBURK OCH SKRIN, metall, Ystad, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 7h
JULDEKORATIONER, 13 st, ljushållare, George Jensen, guldpläterade
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK